10 روش برای تربیت کودک باهوش

چطور با بازی کردن هوش کودک را تفویت کنیم

فهرست مطالب

چطور فرزند باهوش تری تربیت کنیم؟

طرز فکر اشتباهی وجود دارد که برخی از کودکان با سطح هوشی بالایی به دنیا می آیند و برخی نه، و والدین نمی توانند آن را تغییر دهند یا به نحوی بر آن تأثیر بگذارند. در واقع دانشمندان ثابت کردند که این موضوع 50/50 است. در واقع، هوش به طبیعت بستگی دارد، اما فقط تا حدی به این دلیل که والدین نیز بر میزان باهوشی فرزندانشان تأثیر می‌گذارند. در این مقاله از بلاگ نیولت، بزرگترین فروشگاه لپ لپ در ایران، به معرفی 10 روش برای تربیت کودک باهوش می پردازیم، با ما همراه باشید.

آیا می توان هوش کودک را افزایش داد؟

بله، هوش را می توان در فرزندان شما رشد داد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید قبل از تمام شدن پوشک بچه‌های خود را با تمرین‌های ریاضی یا کلاس‌های زبان غرق کنید. بهتر است روی چیزی تمرکز کنید که می تواند عقل و ذهن آنها را به طور طبیعی رشد دهد. مغز کودک با تجربه و تمریناتی که دریافت می کند رشد می کند، اما نه به طور خودکار با افزایش سن. به همین دلیل است که طیف گسترده ای از فعالیت ها ممکن است رشد مغز را تسریع کند.

نقش آموزش در رشد هوش کودک

عقل کودکان راه پویایی برای رشد دارد. برای مدت طولانی ثابت نمی ماند. یا در حال بهبود است یا بالعکس، در حال انحطاط است. از این رو، آموزش و مشارکت دادن توانایی ها و استعدادهای کودکان تا حد امکان بسیار مهم است. تجربه سال‌های اولیه تعیین می‌کند که فرزند شما در آینده چه نوع آدمی خواهد بود، چگونه با همسالانش کنار می‌آید، چگونه در مدرسه و در جمع رفتار می‌کند، چگونه احساسات خود را کنترل می‌کند، و حتی نوع پدر و مادری که می‌رود. همانطور که می بینید، چگونه به پیشرفت فکری کودک خود کمک می کنید، بزرگسالی او را شکل می دهد.

نکات مهم برای تربیت بچه های باهوش

این مجموعه ای از اسباب بازی های شگفت انگیز است که می تواند چندین بار به روش های مختلف استفاده شود. این فعالیت ها به بچه ها اجازه می دهد تا تخیل و خلاقیت خود را بیان کنند. باعث ایجاد “خلاقیت” و هوش آنها می شود. بنابراین، بیایید شروع کنیم!

1.  مجموعه بازی ماجراجویی موشک مریخی

مهندسان جوان شما با کشف آنچه در جعبه هدیه پنهان شده است از هیجان فریاد خواهند زد. آنها با ساخت این موشک غول پیکر مریخ که حدود 2.5 فوت ارتفاع دارد، بسیار سرگرم خواهند شد. این مجموعه بازی فوق العاده شامل بیش از 250 قطعه برای ساخت موشک است. طرح های مختلف، سطوح تدریجی، مقیاس بزرگ، همه چیزهایی که به کودک شما فضای نامحدودی برای خلاقیت و کاوش بازیگوش می دهد. این فعالیت مهارت های حرکتی ظریف و حل مسئله را کاملاً توسعه می دهد. هر مرحله بعدی نیازمند تفکر و ایجاد زنجیره های منطقی است.

همچنین ببینید: خرید جعبه شانسی جایزه دار با قیمت تخفیفی

این مجموعه با دو فضانورد ارائه می شود که دارای عبارات قابل تعویض برای خلق داستان های سرگرم کننده و بدیع هستند. این یک امتیاز عالی است زیرا داستان سرایی خلاقیت را بسیار تشدید می کند. ست بازی موشک برای کودکان 7 تا 11 سال توصیه می شود. بچه‌ها هم به‌طور مستقل یا هم با بچه‌های دیگر در ساختن شرکت خواهند داشت.

بچه ها موشک را از طریق آزمون و خطا می سازند. اما این مجموعه با آموزش رنگی گام به گام نیز همراه است. و هنگامی که آیتم ساخته شد، راه های بسیار دیگری برای بازی با خود موشک وجود دارد. به هر حال، این یک تجربه مونتاژ عالی خواهد بود. و هنگامی که نیاز دارید کودک خود را با چیزی مشغول کنید، متوجه خواهید شد که این فعالیت چقدر می تواند جذاب باشد. نوید یک نمایش طولانی مدت داده شده است!

روش تقویت هوش کودک

2. بلوک حمام (Bath Blocks)

مجموعه‌های بازی حمام به بچه‌ها این امکان را می‌دهد که سرگرمی زیادی داشته باشند، آبشار بسازند، دویدن با توپ، پیچ و خم‌ها و بسیاری چیزهای سرگرم‌کننده دیگر. گاهی اوقات ساده‌ترین اسباب‌بازی‌ها آموزشی‌ترین هستند، زیرا بیشترین فضا را برای تشویق ذهن‌های جوان به ایجاد، تفکر و کشف زنجیره‌های منطقی جدید دارند. احتمالات در واقع بی پایان هستند. بلوک های حمام شادی زیادی را به یک ساختمان ساده می آورند. یک محیط آبی به همراه وان حمام برابر است با بازی جذاب، ساختن برج های آبی، پل ها، قایق ها یا حتی فرودگاه های شناور.

فقط کافیست نگاهی به این قلعه آبی شگفت انگیز داشته باشید. این مجموعه از 20 قطعه فوم شناور شایان ستایش تشکیل شده است که به راحتی روی پایه قرار می گیرند یا به کاشی می چسبند. این مجموعه برای کودکان نوپا طراحی شده است، اما همانطور که تجربه اخیر نشان می دهد، بچه های بزرگتر نیز به بازی با قلعه آبی علاقه دارند. و مهارت های زیادی درگیر است. قرار دادن یک بلوک بر روی بلوک دیگر برای دیدن ارتفاع برج قبل از پاشیدن به آب، یک فعالیت عالی برای تمرین عمل متعادل کننده است.

بچه‌ها با انگشتان خود قطعات را به دقت می‌چسبانند، روی هم می‌چسبانند یا شناور می‌کنند تا مهارت‌های حرکتی آنها رشد کند. و البته توسعه تخیل نیز از بین نمی رود. بنابراین، اگر کودک شما عاشق حمام کردن است، هرگز با مجموعه بازی های آبی اشتباه نخواهید کرد.

3. ست اسباب بازی حسی

احتمالاً در مورد مزایای ست اسباب بازی های حسی شنیده اید. اگر ندارید، باید آن را امتحان کنید. و خواهید دید که فواید آن بسیار زیاد است. چنین فعالیت‌هایی مهارت‌های حرکتی ظریف، ارتباطات عصبی در مغز را توسعه می‌دهند و اثر ارزیابی فوق‌العاده‌ای دارند. اگر به حداقل چندین ساعت آرامش و سکوت نیاز دارید، یک مجموعه اسباب بازی حسی یک فعالیت عالی برای فیجت شما خواهد بود.

ویژگی های ست اسباب بازی حسی

هر بسته شامل موارد زیادی از فعالیت ها مانند یک مکعب رنگین کمان جادویی، لجن کرکی، بطری های حسی، حرکت مایع، توپ های کوچک و برخی چیزهای هیجان انگیز دیگر برای بازی است. کودک شما به طور کامل درگیر ساختن موجودات خمیر بازی یا ابرهای بارانی، بازی با توپ ها یا مکعب ها خواهد بود، در حالی که شما می توانید بروید و تجارت خود را انجام دهید، مطمئن باشید که کودک شما با منفعت برای رشد خود وقت می گذراند.

بیشتر این موارد برای تسکین اضطراب و تشویق بهتر تمرکز طراحی شده اند. بچه ها توجه و آرامش بیشتری پیدا می کنند.

تنوع را دوست خواهید داشت. می‌توانید به راحتی موارد را پایین بیاورید و به بچه‌هایتان اجازه دهید موارد جدیدی را از جعبه برای بازی انتخاب کنند. و اندازه آنها کاملاً متناسب با دستان کوچک کودکان است.

تربیت کودک باهوش

در طول کلاس می توان از اسباب بازی های حسی استفاده کرد. به همین دلیل است که اگر اغلب شکایت می کنید که فرزندتان هنگام یادگیری بی توجه است یا کمی مضطرب است، بسته با اسباب بازی های حسی راه حلی باورنکردنی است.

4. بازی با فوم حروف برای تقویت هوش کودک

اگر فرزند شما به تازگی شروع به یادگیری حروف کرده است، بیشتر از این ادامه ندهید. بچه های شما به سرعت حروف را با این مجموعه اسکواشی یاد می گیرند. به طور جدی، آموزش حروف از A تا Z هرگز آنقدر سرگرم کننده و آسان نبوده است. هم اکنون به چگونگی کارکرد آن می پردازیم. این مجموعه شامل 13 کارت الفبای دو طرفه است. کودکان پیش دبستانی می بینند که نامه چگونه به نظر می رسد و فوم بازی را به این حرف در می آورد. به این ترتیب، بچه ها قالب بندی صحیح حروف را یاد می گیرند.

و بخش مورد علاقه ما این است که فوم هرگز خشک نمی شود. بارها و بارها خلق کنید و مجسمه سازی و یادگیری بی پایان داشته باشید. فوم بازی به لباس، مبلمان یا صندلی ماشین نمی چسبد. لکه ای باقی نمی گذارد تا بتوانید در هر مکان و هر زمان با آن بازی کنید. آیا نگران این هستید که کودکتان خسته شود؟ در واقع می توانید از فوم بازی برای فعالیت های متعدد استفاده کنید. توپ‌ها، برج‌ها، پل‌ها، پناهگاه‌ها و هر چیزی که می‌خواهید بسازید و مانند یک اسباب‌بازی با ساخته خود بازی کنید.

تمرین نامه پلی فوم به طور گسترده در دروس استفاده می شود. اما اصلاً حد و مرزی وجود ندارد. بنابراین، می توانید کودک خود را در خارج از کلاس درس درگیر، سرگرم و یادگیری کنید. فوم بازی رنگارنگ و روشن است. این برای توسعه مهارت های حرکتی ظریف و جرقه زدن خلاقیت عالی است. شرط می‌بندیم که وقتی آن را برای کودک خود دریافت کردید، اغلب به بازی آن‌ها هم می‌پیوندید. فوم بازی واقعاً جذاب است.

5. آزمایشگاه علوم آشپزخانه

اگر به دنبال بسته ای هستید که بتوانید از آن برای بسیاری از فعالیت ها استفاده کنید، این را بررسی کنید! اجازه دهید کودک شما یک دانشمند جوان باشد و آشپزخانه خود را به یک آزمایشگاه با آزمایشگاه علوم آشپزخانه تبدیل کنید. تمام تجهیزات لازم برای آزمایش را در این کیت پیدا خواهید کرد. فقط مقداری مواد خانگی اضافه کنید و بگذارید جادو شروع شود.

این مجموعه شامل 25 آیتم است که از یک بادکنک شروع شده و با سینک آشپزخانه واقعی ختم می شود. این کیت همراه با کتاب فعالیت است که توضیح می دهد چه نوع علمی در پس لذت آزمایش ها پنهان شده است. 40 آزمایش علمی برای سرگرمی و یادگیری نامحدود وجود دارد. فرزند شما بسیاری از اصول علمی را یاد می گیرد و طیف وسیعی از پروژه های علمی را تکمیل می کند. مثل اینکه خواهید فهمید که چگونه در تاریکی، یا یک کاغذ مرمری، یا یک رنگین کمان متحرک، درخشش ایجاد کنید.

اگر در ایستگاه کاری آزمایش کنید، همه آشفتگی ها را شامل می شود. پس از اتمام درس علوم، تمیز کردن آن بسیار سریع و آسان است. آزمایشگاه علوم آشپزخانه برای گروه سنی 8+ طراحی شده است. برای بازی های خانوادگی، جشن تولد یا مهمانی های خواب بسیار عالی است. به طور خلاصه، این فعالیت ها برای هر رویدادی مناسب است.

6. ابزارهای Keva

این مجموعه یک دسته بزرگ از تخته های چوبی است که ممکن است در میان طیف گسترده ای از اسباب بازی ها و فعالیت های مدرن و روشن بسیار ساده به نظر برسد. اما همه چیز آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. ابزارهای Keva به روش مورد علاقه شما برای سرگرمی همه فرزندان شما تبدیل خواهند شد. در واقع، این فقط برای سرگرمی نیست. این یک اسباب بازی است که آموزش می دهد.

همچنین ببینید: خرید شانسی پسرانه جذاب با قیمت مناسب

200 تخته یکسان برای ایجاد شگفتی های مهندسی وجود دارد. هیچ محدودیتی برای تخیل وجود ندارد. برج‌ها و قلعه‌ها، مسیرها، داربست‌ها یا رمپ‌ها و موارد دیگر بسازید. این فعالیت فیزیک ساده را آموزش می دهد، منطق و حل مسئله را توسعه می دهد. چه کسی می داند، شاید شما در حال پرورش یک معمار آینده یا یک مهندس آینده هستید. و این تخته های چوبی ساده پتانسیل پنهان خود را باز خواهند کرد.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که تخته ها را روی هم قرار دهید. آنها صاف و بدون اتصال هستند به طوری که می توانید ترکیب های بی شماری ایجاد کنید. این مجموعه شامل دو توپ است. بنابراین فقط یک هزارتو برای توپ بسازید و آن را به چرخش درآورید.

و اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، کیت همراه با کتاب ایده است که حاوی تصاویر و دستورالعمل‌های پروژه است. بنابراین، ادامه دهید و این فعالیت فوق العاده را به طور کامل امتحان کنید.

Keva Contraptions هوش کودک

7. مجموعه مکعب پازل مغناطیسی

این مکعب های پازل مغناطیسی زیبا برای کل خانواده (نه تنها بچه های شما!) بسیار شایان ستایش هستند. در واقع بسیار سرگرم کننده است! به همین دلیل است که اگر به دنبال یک راه حل عالی بدون صفحه نمایش هستید، حتما باید آن را امتحان کنید. این فعالیت جذاب، حواس بچه‌ها را از صفحه‌های گجت پرت می‌کند و جایگزین بازی‌های دیجیتال، تلویزیون، تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها می‌شود. از ساخت و سازهای اولیه شروع کنید و به سطح بالا بروید تا طرح های واقعاً پیچیده ایجاد کنید.

این مجموعه از پازل‌ها با مگنت‌های داخلی که مانع از فروپاشی خلقت شما می‌شوند، با نمونه معمولی متفاوت است. مکعب ها مغناطیسی می شوند و به راحتی به یکدیگر متصل می شوند. و از ایمنی و کیفیت این مجموعه مطمئن باشید. بدون BPA است و از مواد غیر سمی ساخته شده است. اندازه مکعب ها عالی است و آنها را به حداکثر قابل حمل در حرکت تبدیل می کند. به همین دلیل است که همیشه همراه کودک شما در سفر خواهد بود.

تجربه نشان می‌دهد که یادگیری سرگرم‌کننده سازنده‌ترین یادگیری است. و اینجاست که کودکان از این مجموعه پازل مغناطیسی بهره می برند. آنها حس رنگ ها، اعداد، اشکال هندسی و فرم های سه بعدی را به دست می آورند. و خلاقیت در تمام مسیر در حال توسعه است. امروزه تخیل و تفکر انتقادی کلید اصلی موفقیت در آینده است. و شما همه امکانات را دارید تا به فرزندتان یک شروع قوی بدهید.

این مجموعه برای هر رده سنی یا جنسیتی از کودکان نوپا گرفته تا بزرگسالان خلاق طراحی شده است. پازل ها هرگز از مد نمی افتند. و پازل های مغناطیسی روز به روز محبوب تر خواهند شد. هرگز از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.

8. بلوک های ساختمانی مینی مغناطیسی

بله دقیقا! بلوک های ساختمانی مغناطیسی MINI. اگر مجموعه مکعب پازل مغناطیسی را امتحان کرده اید، باید از مزایای چنین فعالیت هایی مطلع باشید. و در اینجا یک نسخه کوچکتر وجود دارد که شما کاملاً در آن وسواس خواهید داشت. این مجموعه شامل 60 قطعه مینی است. از آنها برای ساختن یک پیچ و خم طولانی استفاده کنید و اجازه دهید توپ کوچکی از آن عبور کند.

ایجاد هزارتوها با کاشی های منظم بزرگ دشوارتر است. اما با بلوک های کوچک کاملاً کار می کند زیرا به این راحتی سقوط نمی کنند. این مجموعه واقعا فوق العاده است. بسیار قابل حمل و رنگارنگ! فقط آنها را در یک کیسه مداد کوچک قرار دهید و آنها را با خود به هر کجا که می روید، چه به مطب پزشک، چه رستوران یا در جاده ها ببرید.

9. ست رنگ کویک استیکس

آیا از تمیز کردن آشفتگی بعد از هر درس رنگ خسته شده اید؟ همه آن برس های نامرتب و رنگ های ریخته شده که در همه جا پخش شده اند. از این پس با این بلا خداحافظی کنید. اگر به دنبال چیزی خاص و جدید هستید که بچه ها دوست دارند از آن استفاده کنند، مجموعه رنگ Kwik Stix یک راه حل فوق العاده است. با این ست شگفت انگیز نیازی به برس و آب ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بچرخانید و شروع به نقاشی کنید.

روی سطوح مختلف مانند کاغذ، مقوا یا حتی چوب کار می کند. بهترین قسمت این است که شما باید فقط 90 ثانیه صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک شود. در نهایت، همه شما نه فقط بچه ها، درس های هنر را دوست خواهید داشت. مامانای عزیز، این رنگ واقعاً بدون آشفتگی است. چیزی برای شستشو وجود ندارد زیرا می توانید به راحتی سطح را پاک کنید و کاملاً تمیز است.

این مجموعه را امتحان کنید، و کل زندگی شما تغییر خواهد کرد!

10. حمام اسپرودل برای بچه ها

اگر بچه های شما عاشق حمام کردن هستند، چنین بمب های حمام حمام کردن منظم را به یادگیری و در عین حال شادی تبدیل می کند. در اینجا چندین دلیل وجود دارد که بدون شک این بمب ها مورد علاقه شما خواهند بود. اول از همه، آنها با مواد غیر سمی، بدون بخار یا مواد شیمیایی ساخته شده اند. از آنجایی که آنها با مواد غذایی مناسب ساخته شده اند، این بمب ها 100٪ برای کودک شما بی خطر هستند.

اتفاقاً هیچ عطری ندارند. و همچنین لکه بر جای نمی گذارند. دوم اینکه گران نیستند.

هر کسی می تواند آن را بپردازد و سرگرمی زیادی برای کودک خود به ارمغان بیاورد. و سوم از همه، هر بمب حمام حاوی یک شگفتی زیبا در داخل است – یک اسباب بازی اسفنجی. شما خواهید دید که وقتی کودک شما متوجه این موضوع شود چقدر هیجان انگیز خواهد بود. معمولاً این مجموعه شامل شش بمب حمام با رنگ های مختلف است. و شخصیت های اسفنجی اسرارآمیز و رنگارنگ نیز. اگر هر بار از یک بمب استفاده کنید، شش حمام جداگانه خواهید داشت.

چنین کیت خارق العاده ای شروعی عالی برای یادگیری رنگ ها خواهد بود – بسیار آسان و بسیار سرگرم کننده. همچنین می‌توانید با قرار دادن دو اسپرودل مختلف در حمام، ترکیب رنگ را کشف کنید. بچه‌ها وسواس خواهند داشت که چگونه این بمب‌های بزرگ می‌پرند و اینقدر کوچک می‌شوند. و سپس BOOM! یک اسباب بازی کوچک ظاهر می شود. منظره فوق العاده است.

بنابراین، این ده روش جالب برای تربیت فرزندان قوی، منحصر به فرد و باهوش بود. آره شما می توانید بر رشد هوش فرزندتان تأثیر بگذارید. و برای شروع ده نکته برتر را خواندید.

خلاصه مطلب

والدین همیشه مسئولیت بزرگی برای آینده کودک است. و هدف اصلی ما این است که به شما نشان دهیم چگونه می توانید گام به گام و روز به روز یک بچه قهرمان تربیت کنید. و این مجموعه از اسباب بازی ها و فعالیت ها دقیقا به همین منظور طراحی شده است. فقط باید بدانید که باهوش بودن همیشه به معنای داشتن ده ها کلاس مربیگری گران قیمت از دوران کودکی نیست. همه چیز در مورد این است که شما برای تمرکز بر رفتار برای رشد ذهن و هوش آنها انجام می دهید. به یاد داشته باشید که یادگیری اجباری هیچ فایده ای ندارد. سرگرمی و سرگرمی باید همیشه با کشف جهان همراه باشد.

فروشگاه آنلاین نیولت

اگر قصد خرید یک اسباب بازی خلاقانه برای تقویت هوش کودک را دارید، از فروشگاه نیولت بازدید کنید. نیولت با ارائه صدها محصول متنوع و باکیفیت با قیمت مناسب، بهترین محصولات را برای شما آماده کرده است.

You must be logged in to post a comment.

جدیدترین مطالب
محبوب ترین مطالب
محصولات پرطرفدار نیولت
افزودن به سبد خرید
مسواک بین دندانی سایز ایزو 3 کانفیدنت اصل
نمایش سریع
موجود 100 g 150,000 تومان 135,000 تومان
مسواک بین دندانی کانفیدنت سایز 3
تخفیف شگفت انگیز 10%
شناسه: iso3
افزودن به سبد خرید
مسواک بین دندانی کانفیدنت سایز 4
نمایش سریع
موجود 100 g 150,000 تومان 135,000 تومان
مسواک بین دندانی کانفیدنت سایز 4
تخفیف شگفت انگیز 10%
انتخاب گزینه‌ها
مینی فیگور دخترانه لپ لپ
نمایش سریع
star
موجود 15 g 15,000 تومان 14,150 تومان
عروسک مینی فیگور لپ لپ
تخفیف شگفت انگیز
شناسه: mini-figure
افزودن به سبد خرید
پک هدیه ولنتاین دخترانه
نمایش سریع
موجود 291,000 تومان 233,000 تومان
پک هدیه عید دخترانه نوروز 1403
هدیه ولنتاین 20%
شناسه: val-4in1
افزودن به سبد خرید
عبور دهنده نخ دندان ارتودنسی
نمایش سریع
موجود 150 g 65,000 تومان 56,700 تومان
عبور دهنده نخ دندان کانفیدنت
تخفیف ویژه 13%
شناسه: floss-threader
افزودن به سبد خرید
مکس تین ارتودنسی کانفیدنت
نمایش سریع
موجود 100 g 55,000 تومان 44,000 تومان
مسواک ارتودنسی کانفیدنت مکس تین
تخفیف شگفت انگیز 20%
شناسه: max-teen